Европанорама 06.10.2013 | Сите содржини | DW | 06.10.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Европанорама 06.10.2013

Во 70-та Европанорама информираме за незадоволството на Курдите во Турција, за односот меѓу косовската влада и ЕУЛЕКС, за храната како инспирација за уметничка креација и за печурките кои растат во талог од кафе.

Гледај видео 26:06