Европанорама 01.12.2013 | Сите содржини | DW | 02.12.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Европанорама 01.12.2013

На следните теми: Контроверзната патарина за странците влезе во коалициониот договор за идната влада на Германија; Словенечкиот финансиски систем на работ на бездна; Југоносталгија на младите германски екс-Југословени.

Гледај видео 25:58