ДПА ја разбранува политиката | Македонија | DW | 22.01.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

ДПА ја разбранува политиката

Премиерот, Никола Груевски бил информиран од лидерот на ДПА, Мендух Тачи за најавените оставки на министрите и раководните лица од оваа партија - претходно.

default

Мендух Тачи

Груевски не сака да соопшти какви биле неговите забелешки за министрите на ДПА, но вели дека тоа му го кажал на Тачи. Засега нема јавна реакција на лидерот на ДПА.