ДПА се враќа во владата | Македонија | DW | 24.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

ДПА се враќа во владата

По постигнатиот договор со премиерот Никола Груевски за формирање работни групи за решавање на клучните политички барања, ДПА најави дека сепак ќе остане во македонската влада

default

Мендух Тачи ги „пеглаше“ разликите со Груевски

Демократската партија на Албанците на седницата на партиските органи реши да се врати во владата на премиерот Никола Груевски. Претходно тој имаше средба со лидерот на оваа партија, Мендух Тачи околу поднесените барања, кои беа услов за останување на ДПА во кабинетот.