Дијалог- кога ќе има услови | Вести | DW | 12.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Дијалог- кога ќе има услови

Дијалот меѓу МПЦ и СПЦ ќе продолжи откако СПЦ на својот редовен годишен сабор ќе реши некои свои црковни прашања.Ова е заклучокот од вчерашната седница на Синодот на МПЦ,кој прифаќа дијалог со СПЦ кога ќе се создадат услови за него.За деталите двете страни дополнително ќе разговараат.