Дисциплините на Зимските олимписки игри | Сите содржини | DW | 06.02.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Дисциплините на Зимските олимписки игри

На 22-те Зимски олимписки игри ќе бидат доделени 98 златни медали. Во биатлон, карлинг, боб, хокеј на мраз, брзо лизгање, санкање и скојање има дури 12 нови дисциплини.

Прочитај го и ова