Деби во Германија! | Панорама | DW | 27.04.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Деби во Германија!

Големиот македонски пијанист Симон Трпчевски за првпат настапува пред германската публика. За настапот во концертната сала во Берлин, за пијаното, музиката и за тоа како е да се биде музичар со светска слава, Трпчевски зборува во интервјуто за Дојче Веле.

Пијано - голема љубов на Симон Трпчевски

Пијано - голема љубов на Симон Трпчевски