Говорот кој ги „стопи“ срцата на Бугарите | Сите содржини | DW | 12.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Говорот кој ги „стопи“ срцата на Бугарите

Одлуката на претседателот на Советот на ЕУ, Доналд Туск на свеченоста во Софија по повод почетокот на бугарското претседателство со Унијата да зборува на бугарски јазик му донесе многу симпатии и одушевување во Бугарија.

Гледај видео 00:56
Now live
00:56 минути