Германско финале: Сонот е остварен! | Сите содржини | DW | 02.05.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Германско финале: Сонот е остварен!

За првпат во историјата на Лигата на Шампионите два германски тима ќе се сретнат во финалето. Мало потсетување на тоа како Бајерн Минхен и Борусија Дортмунд ги совладаа своите шпански противници Барселона и Реал Мадрид.