Вујановиќ во Скопје | Вести | DW | 12.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Вујановиќ во Скопје

*

Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ денеска треба да допатува во официјална дводневна посета на Македонија. Посетата е на покана на македонскиот претседател Бранко Црвенковски. Вујановиќ според најавите од неговиот кабинет ќе разговара и со други високи политички претставници на земјата.