Во лов на поларната светлина | Сите содржини | DW | 15.01.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Во лов на поларната светлина

Тромсе, град одалечен од поларниот круг само 340 километри, е едно од местата од кои најдобро може да се види една природна атракција. Шансите да се улови поларната светлина се најголеми зиме, од јануари до март.

Гледај видео 03:45
Now live
03:45 минути