Во католичките храмови во Македонија прослава на Велигден | Македонија | DW | 23.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Во католичките храмови во Македонија прослава на Велигден

Како верниците од католичка вероисповед го прославуваат Велигден во Македонија? Бискупот, доктор Киро Стојанов, во честитката по повод Велигден посакува многу радост, искрени желби и возвишени чувства.

default

За Дојче Веле, Стојанов објаснува какви емоции во него буди најголемиот христијански празник.