Вили за богатите фудбалери | Сите содржини | DW | 07.02.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Вили за богатите фудбалери

Хоакин Торес е шпански архитект кој градел куќи за Мадона и фудбалските ѕвезди од Реал Мадрид. Стилот на вилите е речиси идентичен, што на архитектот му носи многу критики во неговата бранша.

Гледај видео 04:10