Бундеслига - Хамбург ја извојува втората победа | Вести | DW | 20.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бундеслига - Хамбург ја извојува втората победа

*

Во последните два натпревари од 2-то коло на Бундеслигата , фудбалерите на Хамбург беа поуспешни на домашен терен од Баер од Леверкузен до минимални 1:0 , додека пак Бохум славеше нагости против Енерги Котбус со 2:1 .

Хамбург со оваа победа се најде веднаш зад лидерот на табелата Баерн од Минхен .