Бразил доцни со стадионите за Мундијалот | Сите содржини | DW | 23.01.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Бразил доцни со стадионите за Мундијалот

Светската фудбалска организација ФИФА се‘ понервозно ги следи подготовките за Мундијалот во Бразил. Роковите за изградба на стадионите во земјата одамна се пробиени, но мали се шансите наскоро да бидат готови.

Гледај видео 01:19