Бошковски се враќа во Македонија | Македонија | DW | 11.07.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Бошковски се враќа во Македонија

Љубе Бошковски денеска се очекува да се врати во Македонија. Јохан Тарчуловски вчера беше осуден на 12 години затворска казна за случувањата на 12 август 2001 година во Љуботен.

default

Адвокатот на Бошковски во Трибуналот

Поранешниот министер за внатрешни работи на Македонија, Љубе Бошковски денеска попладне се очекува да се врати во Македонија. Хашкиот трибунал вчера го ослободи Бошковски од сите обвиненија. Јохан Тарчуловски беше осуден на 12 години затворска казна.

DW.COM