Бомбашки напад во Ирак,повеќе загинати | Вести | DW | 23.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бомбашки напад во Ирак,повеќе загинати

Во бомбашки напад врз пазар во центарот на Багдад,загинааа најмалку 13 луѓе,а околу 60 се ранети.Полицијата соопшти дека меѓу ранетите има четворица нејзини припадници.Бомбата експлодирала среде пазарот,кој и минатите години повеќепати беше цел на терористите.