1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бомбашки напад во Багдад

*

Најмалку 21 лица загина а 35 се повредени во експлозија на автомобил бомба во Багдад. Полицијата соопшти дека експлозијата одекнала пред една автобуска станица во квартот Баја, главно населен со шиити. Агенциите јавуваат и за тројца загинати британски војници во бомбашки напад во градот Басра.