Божикно пиво за поубави празници | Сите содржини | DW | 19.12.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Божикно пиво за поубави празници

Пред Божиќ во баварските пиварници се работи под полна пареа. Тие произведуваат божиќно пиво. Тоа мора да биде подготвено без вештачки додатоци и да отстои осум недели.

Гледај видео 02:53