Биткоин - богатство загубено на - депонија | Сите содржини | DW | 27.01.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Биткоин - богатство загубено на - депонија

До алтернативната валута во почетокот се стигнуваше далеку поедноставно, но сега биткоин доживува вистински процут. Некои од оние, кои на време вложиле во виртуелната валута, во меѓувреме се милионери.Или, можеби не...?! Еден Британец го бара своето биткоин-богатство на депонија.

Гледај видео 01:33
Now live
01:33 минути