1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Бистата на Александров ќе биде урната

Бистата на контроверзната историска личност, Тодор Александров што се наоѓа во дворот на еден Велешанец, кој се чувствува како Бугарин, треба да биде урната денеска (03.03.2008) од страна на градските власти во Велес.

default

Велес

На свеченоста на откривање на бистата, вчера, присуствувал и лидерот на бугарската ВМРО, Красимир Каракачанов.