Берлин магнет за Ромите од Ф′нтанеле | Сите содржини | DW | 24.06.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Берлин магнет за Ромите од Ф'нтанеле

Населбата Нојкелн во Берлин е целта за многумина Роми кој бараат подобар живот. Тие масовно се иселуваат од романското село Ф'нтанеле и се надеваат на подобра иднина во "ветената земја" Германија.

Гледај видео 05:16