1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Без ракување

Гледај видео 00:19

Не ја слушна или не сакаше да ја слушне? Германската канцеларка Ангела Меркел на термин за претставниците на медиумите во Белата куќа му понуди ракување на американскиот претседател Доналд Трамп, но тој не реагираше.

Прочитај го и ова