Безвременски: Мерцедес-Бенц 600 | Сите содржини | DW | 23.10.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Безвременски: Мерцедес-Бенц 600

Еден од најславните модели на автоконцернот од Штутгарт деновиве ја прославува својата 50. годишнина. Мерцедес-Бенц 600 на компанијата не и' донесе голема финансиска полза, но беше бесценет за нејзиниот имиџ.

Гледај видео 03:15