Барање за двојазичност | Македонија | DW | 20.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Барање за двојазичност

Струшките вечери на поезијата сеуште немаат ниту програма, ни поет лауреат. Сенка врз најпознатиот македонски културен фестивал фрлаат и превирањата во раководството и барањата за двојазичност на манифестацијата.

default

Струга