Ајфел - регионот на заспаните вулкани | Сите содржини | DW | 26.07.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Ајфел - регионот на заспаните вулкани

Онаму каде што пред 150.000 години беше исфрлена лава од внатрешноста на Земјата, од пред една година се протегаат добро обележани патеки за планинарење.

Гледај видео 03:26

*