Schalke poražen kod kuće

dpa, SID (aj)2. travnja 2008

Jedini njemački klub koji se još natječe u nogometnoj Ligi prvaka Schalke iz Gelsenkirchena ima slabe izglede za prolazak u polufinale. U prvoj četvrtfinalnoj utakmici izgubio je kod kuće od Barcelone s 0:1.

Vratar u letu jednom rukom dočekuje loptu
Jedna pogreška, jedan gol: Schalkeov vratar Manuel NeuerFoto: AP

Osamnaestostruki španjolski prvak Barcelona stvorio je tijekom čitave utakmice samo jednu priliku za gol i nju je ostvario. Već u 12 minuti Schalkeovu mrežu zatresao je sedamnaestogodišnji Bojan Krkić. Ali, zapravo i ta prilika je bila više pogreška Schalkeovog vratara nego dobra akcija Barcelone.

Schalke je u prvom poluvremenu igrao previše oprezno i to ga je očito skupo stajalo. Tako misli i Schalkeov branič Heiko Westermann:

„Iskreno rečeno nakon ovakve igre mi nedostaju riječi. Prvih 45 minuta nismo igrali dobro, u čitavih 90 minuta dozvolili smo samo jednu priliku za gol, a mi smo imali pet-šest izuzetno dobrih prilika, a onda je i sudac dao svoj doprinos time što nismo dobili jedanaesterac, ali unatoč svemu smo nakon takve igre naravno razočarani.“

Trojica Schalkeovih igrača slave nakon pobjede u prošlom kolu
Vidno nedostajala Schalkeova Desetka (Ivan Rakitić, u sredini)Foto: AP

Ključ neuspjeha je očito u slaboj učinkovitosti Schalkeovog napada. Kevin Kuranyi i Halil Altintop nisu, unatoč angažmanu, pronalazili put do protivničke mreže, a u sredini je vidno nedostajao Ivan Rakitić koji zbog ozljede nije igrao. Trener Schalkea Mirko Slomka svjestan je da će na uzvratu u Barceloni biti jako teško, ali ipak ne gubi nadu u prolazak u polufinale.

U drugoj jučerašnjoj četvrtfinalnoj utakmici Manchester United je u Rimu pobijedio Romu s 2:0, a danas još igraju u engleskom dvoboju Arsenal - Liverpool i Fenerbahce Istambul - Chelsea London.