Prvaci okupani bavarskim pivom

5. svibnja 2008

Samo tri dana nakon hladnog tuša u Sankt Peterburgu, nogometaši Bayerna slavili su suvereno osvajanje naslova nacionalnog prvaka nakon nimalo suverenog izdanja u Wolfsburgu.

Igrači Bayerna slave osvajanje 21. naslova prvaka
Igrači Bayerna slave osvajanje 21. naslova prvakaFoto: AP

Minhenski Bayern je tri kola prije kraja prvenstva osvojio naslov nogometnog prvaka Njemačke u sezoni 2007/2008. odigravši neriješeno u Wolfsburgu, 0:0. „Imali smo izvrsnu ekipu ove godine koja je našim navijačima priuštila puno zadovoljstva i nakon prošle sezone, koja je bila sve samo ne zadovoljavajuća, bilo nam je važno da pokažemo ove godine koju klasu i koju kvalitetu ima Bayern München“, komentirao je uspjeh Bayerna šef Uprave kluba Karl-Heinz Rummenige.

Klasu i kvalitetu novopečeni njemački prvak nije pokazao i u Wolfsburgu, gdje mu je bio dovoljan bod za (prijevremeno) osvajanje titule. No, to nije ni čudo, s obzirom da je igrao bez glavnih uzdanica Kahna, Riberyja, Klosea, Lucija i Ze Roberta. Samo zbog toga je bilo upitno hoće li rekordnom prvaku iz Münchena uspijeti već u Wolfsburgu "rezervirati" prvo mjesto na prvenstvenoj tablici - da će na kraju sezone tamo i završiti, nitko više nije sumnjao.

Navijačima draži internacionalni pokali

Trener Ottmar Hitzfeld s dvije osvojene titule odlazi s mjesta trenera Bayerna
Trener Ottmar Hitzfeld s dvije osvojene titule odlazi s mjesta trenera BayernaFoto: Picture-Alliance /dpa

Debakl u Sankt Peterburgu protiv Zenita od prošlog četvrtka je zaboravljen, Kup UEFA-e, očito preboljen, barem kada se pitaju dužnosnici Bayerna. Navijačima bi, kako kažu, ipak bila draža titula pobjednika Kupa UEFA-e, jer na ovu prvenstvenu Bayern gotovo da ima pretplatu. Klub iz Minhena je osvojio naslov prvaka Njemačke već 21 put u povijesti Bundeslige, a najviše, čak sedam puta, i "double" - u istoj sezoni i prvenstveni pobjednički pokal i pokal Njemačkog nogometnog kupa (čak šest puta u posljednjih deset godina).

Borba za ulaznice u europska natjecanja još traje

Bayern ima trenutno 10 bodova više od drugoplasiranog Bremena. Werder pak još ni blizu ne može slaviti svoje drugo mjesto i direktnu kvalifikaciju u Ligu prvaka, jer mu je za petama trećeplasirani Schalke sa samo dva boda manje. Dostići ga teoretski još mogu i trećeplasirani Hamburg i četvrtoplasirani Stuttgart koji imaju po šest bodova manje. (dd)