"Olić je ušutkao kritičare"

ajg/dpa/sid22. rujna 2013

Za postizanje većih uspjeha Wolfsburgu nedostaju prvoklasni napadači, smatrali su stručnjaci. No hrvatski reprezentativac Ivica Olić je pokazao da to nije točno i da bi produženje njegovog ugovora bilo odličan potez.

Suigrači, trener, pa čak i maskota kluba Wölfi - svi su mu čestitali nakon jučerašnje pobjede (21.9.) protiv Hoffenheima s 2:1 kod kuće. Hrvatski reprezentativac Ivica Olić, koji je nedavno navršio 34. godinu, izgledao je vrlo umorno kada je nakon ove fantastične utakmice izašao pred novinare. "Dolazi stari čovjek", izjavio je šaleći se na vlastiti račun i priznao: "U posljednjih deset minuta bio sam mrtav." Nije ni čudo, jer je "oldtimer" Olić, kako ga nazivaju neki njemački novinari, nezaustavljivo trčao i što je još važnije - ponovo davao golove. Najprije je u 44. minuti postigao pogodak kojim je rezultat izjednačen na 1:1, a onda je u 48. minuti osigurao i vodstvo svom klubu. Kada je potom odlazio na klupu, navijači su se digli sa svojih mjesta i pozdravili ga burnim ovacijama.

Wolfsburg je slavio protiv Hoffenheima zahvaljujući Oliću (skroz desno, pored njega Ricardo Rodriguez i Koo Ja-Cheol)Foto: picture-alliance/dpa

Ušutkani kritičari

No samo tri tjedna ranije je među fanovima vladalo mišljenje kako Wolfsburg mora što prije kupiti novog napadača budući da je Olićeva karijera polako na zalasku. Sada o tome više nitko ne govori. "Kada su me kritizirali, ja sam rekao treneru da znam da ću to dobro odraditi", rekao je Olić i svoje neuništivo samopouzdanje ovako obrazložio: "U svim testovima na treningu bio sam među najboljima, osim toga imam puno iskustva." Trener Dieter Hecking se raduje uspjehu svog igrača: "On je ušutkao sve svoje kritičare."

Olić želi novi ugovor

Četiri pogotka u tri utakmice. I već se menadžera kluba Klausa Allofsa suočava s pitanjem kada će produžiti Olićev ugovor koji bi trebao isteći idućeg ljeta. "Ne danas", odgovara Allofs i izražava čuđenje zbog ovako brze promjene mišljenja: "Najprije se tražilo da kupimo novog napadača. On (Olić, op.a.) sada pogađa i sada bi trebali produžiti njegov ugovor. To ne ide tako brzo."