2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

"Kraljevski" Real u slobodnom padu?

25. veljače 2008

Čini se da španjolskom prvaku Realu iz Madrida prijeti sramotan pad. "Kraljevski klub" jučer je u 25. kolu španjoske lige izgubio od provincijskog Getafea i time zabilježio četvrti poraz u posljednjih pet susreta.

Što se događa s Realom?

Poraz 0:1 u susretu protiv nogometaša Getafea bio je istovremeno i prvi poraz Reala kod kuće nakon više od godinu dana, a dodatnim podsmijehu u španjolskoj nogometnoj ligi doprinjela je i činjenica da je protivnički gol "Kraljevski klub" zaradio je zbog takve pogreške, kakva se obično ne događa ni pokojoj amaterskoj momčadi.

Naime, Madrid se već smatrao pobjednikom kada je u 64. minuti Arjen Robben postigao pogodak, no sudac je poništio gol. U jeku grljenja i slavlja svoje "sigurne pobjede" igrači Reala nisu ni primjetili što se dogodilo. To su zato itekako primjetili protivnici pa je njihov igrač Ikechukwu Uche u istoj minuti zabio gol, koji je ovoga puta bio regularan.

"Ponijeli smo se kao djeca"

Bernd Schuster wird Trainer von Real Madrid
Nijemac Bernd Schuster preuzeo je Real u srpnju prošle godineFoto: AP

Nakon toga je čak i organizator Realove igre Guti priznao: "Ponijeli smo se kao četverogodišnja djeca." Španjolski sportski listovi koji su još nedavno bili puni pohvala za Realovog trenera Bernda Schustera, koji je, usput rečeno, nekadašnji trener Getafea, sada su na njega osuli drvlje i kamenje.

Jer, još prije samo mjesec dana situacija je bila posve drugačija: "kraljevski" su vodili s devet bodova na ljestvici tako da se njihovo osvajanje titule već smatralo sigurnim. No, oni su potom izgubili dvije utakmice u gostima, a sada i ovu kod kuće, pa sada ispred Barcelone vode sa još samo dva boda.

Kakva-takva (materijalna) utjeha

No, Real iz Madrida zato i dalje uvjerljivo vodi na jednoj drugoj ljestvici, onoj europskih klubova s najvećim prihodima. Unatoč seriji poraza, interes njegovih navijača očigledno je i dalje nesmanjen, pa je taj klub ostvario prihod od 351 milijun eura i time po treći put postao najprofitabilnijim u Europi. (ajg)