Klasnić se ispromašivao, a Werder ispao iz Kupa

Redakcijski izvještaj30. siječnja 2008

Njemački se nogomet konačno probudio iz zimskog sna: sinoć su odigrane prve četiri utakmice osmine finala nacionalnog Kupa. Kako i doliči tom tradicionalnom natjecanju, iznenađenja i uzbuđenja nije manjkalo.

Ivan Klasnić: golgeter bez postignutog golaFoto: AP

Unatoč odličnom nastupu, ali i zahvaljujući brojnim neiskorištenim šansama, Werder iz Bremena je poražen na gostovanju kod Borussije iz Dortmunda 1:2. Drugoplasirana momčad Bundeslige dominirala je cijelim tijekom susreta, a domaćini su se ograničavali na rijetke kontre. Borussija je čekala na greške Werderove obrani i dva puta je i dočekala pravi trenutak: u pripremi prvog gola (strijelac Federico) kao precizan i kreativan dodavač ponovno je briljirao hrvatski reprezentativac Mladen Petrić. On je "probio" Werderovu zadnju liniju na lijevoj strani, a Federico je pribrano pospremio plasiranu loptu u mrežu. Werder je samo u prvom poluvremenu imao najmanje četiri-pet vrlo izglednih prilika za postizanje gola...no, napadači, među njima i Ivan Klasnić imali su loš dan: „Mislim da smo dali sve od sebe, dobro smo igrali…i jedino su nam nedostajali golovi“, rekao je Klasnić, koji se istaknuo s nekoliko nespretnih akcija, odnosno promašenih takozvanih 100%-tnih šansi.

Werderovi napadi nisu jenjavali ni u drugom dijelu, kada je u igru ušao i najbolji nogometaš Bundeslige, Brazilac Diego. Stara nogometna mudrost kaže: kad jedna ekipa sve karte baci u napad, za protivnike se otvaraju mogućnosti kontri. Tako je bilo i sinoć: umjesto da Werder okruni dominaciju izjednačenjem, desetak minuta prije kraja Borussija je preko Argentinca Klimovicza povela s 2:0.

Čudo se ipak nije dogodilo

Werder se nikada ne smije otpisati. Čak ni nakon 0:2 u 80. minuti: ofenzivni red momčadi iz Bremena u samoj je završnici gotovo izjednačila. Neposredno nakon drugog gola domaćih dosušen je penal za Werder zbog prekršaja Sebastiana Kehla nad Markusom Rosenbergom. Diego je smanjio na 1:2. Čudo se gotovo dogodilo u posljednjim minutama utakmice. Za Werder je dosuđen još jedan kazneni udarac, no Diego promašio je penal, bolje rečeno vratar domaćih Mark Ziegler "pročitao" je brazilskog reprezentativca.

U ostalim susretima Bayern iz Muenchena je s 5:2 savladao trećeligaša Wuppertala, drugoligaš Hoffenheim je s 2:1 izbacio prvoligaša Hansu iz Rostocka, a u derbiju druge lige 1860 Muenchen je u Aachenu prekrenuo 0:2 i slavio na kraju pobjedu od 3:2.