Dinamov (ne)uspjeh kod Werdera

Redakcijski izvještaj16. kolovoza 2007

U prvoj utakmici 3. pretkola Champions League Dinamo iz Zagreba je sinoć poražen na gostovanju kod Werdera iz Bremena 1:2.

Trener Werdera Schaaf i strijelac JensenFoto: AP

Hrvatski je prvak u Bremenu imao veliku šansu za ostvarivanjem puno boljeg rezultata: blijeda Werderova predstava u prvom poluvremenu, tima koji je bio oslabljen neigranjem 6-7 ozlijeđenih prvotimaca i pametna, kontrolirana Dinamova ofenziva urodila s čak 4 vrlo izgledne prilike za postizanjem gola. No, ni Modrić ni Balaban nisu uspjeli savladati jakog Wisea na golu domaćeg tima. U sudačkoj nadoknadi trud se konačno isplatio: na dobro nabacivanje Mandžukića s desne strane Balaban je bez muke skrenuo loptu u mrežu. „Ovakvo prvo poluvrijeme ne smije nam se dogoditi, sve je bilo potpuno konfuzno…i onda smo se popravili u drugom poluvremenu“, priznao je vratar Werdera, Tim Wiese. A drugi dio sraza je počeo šokom za Zagrepčane: trener domaćih Schaaf u igru uvodi dva ofenzivna igrača: Portugalca Almeidu i Danca Jensena, koji ubrzavaju igru Werdera i već u prvoj minuti pada gol za 1:1. Dinamov golman Georg Koch opisuje nesretnu obrambenu akciji: „Obranio sam udarac i moj obrambeni igrač dodao je loptu Almeidi i pao je gol. Nakon toga smo se uspjeli obraniti od vala Werderovih napada početkom drugog dijela, do drugog gola. Nakon njega sve je izgledalo drugačije. Sami smo se doveli u tešku situaciju.»

Werder nastavlja vršiti pritisak koji pred sami kraj utakmice biva nagrađen prekrasnim zgoditkom Jensena za konačnih 2:1: projektil danskog reprezentativca u same rašlje za Kocha je bio neobranjiv. U uzvratu za dva tjedna u Zagrebu sve je otvoreno: Dinamov trener Ivanković kaže kako šanse stoje 50:50. Da je njegov tim sinoć pokazao malo više zrelosti šanse za prolaz u Champions League bile bi još i puno bolje.