Sport

Bayern na putu uspjeha

Bayern je nadomak čelne pozicije u Bundesligi - nedostaje mu samo jedan gol. Ni u Ligi prvaka ne ide im loše. Ždrijeb je bio naklonjen - u osmini finala prvu utakmicu igraju kod kuće. Protivnik: Fiorentina.

Mario Gomez (sredina), Arjen Robben (lijevo) i Thomas Mueller slave 3:1 pobjedu nad Borussijom iz Dortmunda

Slavni nizozemski trener Louis van Gaal vodi Bayern na putu uspjeha

Za napadača Bayerna Maria Gomeza zadatak je jasan: „Želimo postići što bolji rezultat pred drugu utakmicu - želimo pobijediti bez da protivnik postigne gol. Znamo da imamo veliku šansu protiv Fiorentine, ali možemo ju iskoristiti samo ako damo sve od sebe i igramo 100 posto!“

Optimističan je i Mark van Bommel: „Ako u srijedu (17.2.) primimo gol, on će se računati duplo. Zato ne smijemo pretjerivati.“

I dok Bajern relativno opušteno čeka svoju utakmicu, drugi njemački predstavnik u Ligi prvaka Stuttgart, će samo tjedan dana kasnije morati u „nemoguću misiju“ - igra protiv Barcelone koja brani titulu. U Timu Josepa Pepa Guardiole igraju zvijezde poput Lionela Messija, Thierry Henrya, Zlatana Ibrahimovića ili Xavija - iako ovaj superstar iz veznog reda neće moći igrati zbog ozljede. No, Barcelona ostaje apsolutni favorit u tom takmičenju.

Nizozemsko-njemački okršaj

I u Ligi Europe se ove nedelje nastavljaju takmičenja. U četvrtak (18.2.) su na programu dva nizozemsko-njemačka susreta: Hamburger SV kod kuće dočekuje PSV Eindhovena, a u Bremenu će protiv Werdera igrati Twente. Finale ovogodišnjeg natjecanja igrati će se u Hamburgu, čijem timu je zato posebno stalo da stigne i do posljednje utakmice ove sezone i odigra ju na svom terenu.

Dva gola u dvije minute - Ruud van Nistelrooy, koji je bez naknade došao u HSV-iz Real iz Madrida u svom je elementu

Raspoloženje u timu je posebno dobro nakon prošle utakmice protiv Stuttgarta u Bundesligi, u kojoj je novopridošli Ruud van Nistelroy u dvije minute dao dva gola: „Zbog toga imam dobar osJećaj pred utakmicu u srijedu - nastojati ću igrati još mirnije.“

O takvoj seriji uspjeha berlinska Herta može samo sanjati. Sa tek 12 bodova iz 22 utakmice, ovaj tim se nalazi na samom dnu tablice. I pored toga, momčad je još uvijek u Ligi Europe, gde sada mora igrati protiv lisabonske Benfike. U isto takmičenje je iz Lige prvaka prešao i Wolfsburg, koga dočekuje španjolski Villareal.

Autori: Olivia Fritz / Saša Bojić

Odg. ur.: Z. Arbutina