2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Bayern ispao u Kupu DFB-a

21. prosinca 2006

Natjecanje u Kupu Njemačkog nogometnog saveza donijelo je još jedno iznenađenje. Nakon Bremena i Schalkea otpao je i Bayern.

Aachenski "Tivoli" bio je ispunjen do posljednjeg mjesta.Foto: dpa

Gotovo tri godine Bayern nije izgubio u njemačkom kupu, a posljednji poraz datira s početka 2004. upravo protiv Aachena. No i ovaj put je Alemannia slavila pred prepunim vlastitim stadionom nadigravši Bayern s 4:2. Iako je nezadovoljstvo Bavaraca razumljivo, izjava njegovog menadžera Dietera Hoenesa na novinarsko pitanje je li upropašten prvi dio sezone otkrila je više od nezadovoljstva:

«S tako glupim pitanjima nemojte mi dolaziti. Mi smo u ligi prvaka u osmini finala bez i jednog poraza, u njemačkom prvenstvu nalazimo se tri boda iza jesenskog prvaka, molim vas tu se ne može govoriti o neuspješnom prvom dijelu sezone.»

Bayern je nedvojbeno pokazao više nego što to odražava rezultat. Na samom početku utakmice redale su se prilike gotovo svake minute, ali Bavarci ih nisu uspijevali realizirti više zbog vlastite šlampavosti nego zbog aachenske obrane. Nasuprot tomu Aachen je iz prve prilike u 11. minuti postigao pogodak. Do poluvremena je već bilo 3:0.

Nakon odmora Bayern je zaigrao s četiri napadača i postupno smanjivao prednost domaćina, ali se Aachen uspješno branio. I na samom kraju utakmice postigao još jedan gol za konačnih 4:2.