04 W rozmiarze XL | Misja Kraków - Infos Culturelles | DW | 09.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Misja Kraków - Infos Culturelles

04 W rozmiarze XL

Wielkie Jeziora Mazurskie znajdują się w północno – wschodniej części Polski.To miejsce idealne do żeglowania, sporo tu połączonych ze sobą jezior tworzących piękne szlaki wodne. Dla kajakarzy poleca się spływ Kurtynią.

Droga

Droga

Wielkie Jeziora Mazurskie znajdują się w północno – wschodniej części Polski, między Kętrzynem, Giżyckiem, Mikołajkami, Piszem i Węgorzewem. Mowa o, otoczonych wcale nie mniejszymi lasami.

To miejsce idealne do żeglowania, sporo tu połączonych ze sobą jezior tworzących idealne szlaki wodne. Główny przebiega przez Mamry, Dargin, Kisajno, Niegocin, Tałty, Mikołajskie, Śniardwy - największe jezioro Polski i Bełdany. Na Mazurach na brak czasu nie mogą narzekać kajakarze. Najwięcej wrażeń dostarczy wam szlak Krutyni. Prowadzi przez kilkanaście jezior (płyniecie między innymi przez Mikołajskie, Śniardwy i Mokre), połączonych krótkimi rzekami. Spływ Krutynią jest atrakcją sama w sobie, choć w odwiedzanych po drodze miejscowościach nie brakuje ciekawostek. W Wojnowie zobaczycie Klasztor Filiponów (starowierców), odłamu cerkwi prawosławnej, który nie chciał się zreformować. Jeśli chcielibyście popływać na… wyspach, zapraszamy do Rezerwatu Zakręt, który słynie z pływających wysp.

Ta trasa liczy prawie 100 kilometrów, jej pokonanie zajmuje nieco ponad tydzień. Zazwyczaj zaczyna się w Sorkwitach, a kończy na brzegu jeziora Bełdany. Gdybyście jednak odczuwali niedosyt, możecie, w ramach odpoczynku, pokonać szlak Sapiny. To trasa o połowę krótsza od poprzedniej i o wiele od niej łatwiejsza. Startujecie w Kruklinie, małej wiosce na wschód od Giżycka, a z kajaków wysiadacie w Węgorzewie. Po drodze przeprawiacie się między innymi przez śluzę w Przerwankach.

La rédaction vous recommande