1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Misja Kraków - Infos Culturelles

01 Tradycja idzie pod rękę ze współczesnością

Kraków – stolica Galicji, dawna stolica Polski leży nad największą polską rzeką – Wisłą. Jest tu najstarsza uczelnia w Polsce –Uniwersytet Jagielloński. Kraków słynie ze swoich festiwali jazzowych i filmowych.

Sukiennice Krakowskie

Sukiennice Krakowskie

Niejeden turysta, który zamierzał obejrzeć Kraków – stolicę Galicji, dawną stolicę Polski, jeden z najpiękniejszych zakątków kraju leżących nad królową polskich rzek - Wisłą - w kilka godzin, zostawał w tym mieście nawet kilka … dni. I zawsze wracał. Do czego? Przede wszystkim do magicznego ducha tego miejsca, który tworzą zabytkowe budowle pochodzące ze wszystkich epok (ich liczbę szacuje się na ok. 6 tysięcy!), bogate życie artystyczne, na które składają się, między innymi, liczne festiwale: jazzowe (np. Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie”, Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu), filmowe (np. Krakowski Festiwal Filmowy z dokumentami i fabułami z całego świata oraz Festiwal Filmu Niemego) czy teatralne (Festiwal „Teatr Narodów”).

Kraków to także miasto studentów. Jest tu najstarsza uczelnia w Polsce – założony 12 maja 1364 roku przez króla Kazimiera Wielkiego Uniwersytet Jagielloński. Kształci się tu prawie 170 tysięcy żaków. Możecie ich spotkać na każdym kroku, przechadzając się i po centrum, i po zaułkach miasta.

La rédaction vous recommande