1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

ورزش

دو مدال نقره و یک برنز برای ایران در مسابقات قهرمانی جوانان کشتی فرنگی جهان

در پایان مسابقات کشتی فرنگی جوانان جهان، کارنامۀ تیم ایران با کسب دو مدال نقره توسط عبدولی و دژبانی بسته شد. ایران در روز نخست رقابت‌ها به نشان برنز توسط نوربخش دست یافته بود.

default

حضور تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در مسابقات جهانی کشتی فرنگی جوانان جهان در شهر بخارست، پایتخت کشور رومانی، روز چهارشنبه (۲۷ ژوئیه / ۵ مرداد) سرانجام با کسب دو مدال نقره به پایان رسید.

در دیدار فینال وزن ۱۲۰ كيلوگرم ملی‌پوش جوان ایران بابک دژبانی، در سه تايم، دو بر يک مغلوب "شوتا گوگيسوانيدزه" از گرجستان شد. دژبانی در اين مسابقات عملکرد رضایت‌بخشی را به نمايش گذاشت و در مسیر راه یابی به دیدار نهایی، حريفان خود از آمريكا، چين و بلاروس را شكست داده بود.

دیگر فینالست تیم ملی ایران در روز پایانی مسابقات جهانی رومانی، سامان عبدولی در وزن ۵۵ کیلوگرم بود. در حالی که این کشتی‌گیر در پایان تایم نخست پنج بر صفر از حریف خود، نارك خاچاطوريان از ارمنستان جلو بود، در پایان متحمل ضربۀ فنی شد و به نشان نقره بسنده کرد. تیم ملی كشتی فرنگی جوانان ايران در نخستین روز مسابقات پایتخت کشور رومانی، توسط محمد نوربخش در وزن ۶۰ كيلوگرم به يک مدال برنز دست یافته بود.

در جدول رده بندی تیم ملی گرجستان با کسب دو مدال طلا، دو نشان نقره، يک برنز و مجموعا ۴۹ امتياز عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد. تيم ملی جوانان ايران با يک پله نزول نسبت به سال گذشته، با ۳۵ امتياز در مكان چهارم قرار گرفت. آذربايجان با يک طلا و دو برنز نايب قهرمان شد و روسيه با دو طلا و يک برنز در رتبۀ سوم ایستاد.

رده‌بندی مدال‌های مسابقات كشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۱۱ به شرح زیر است:

۵۰ کيلوگرم: ۱- ولايت قهرمانلی (آذربايجان) ۲- ژانسريک سارسنبايف (قزاقستان) ۳- تولگاهان کاراتاس (ترکيه) و روديک مکرچيان (ارمنستان). در این وزن داريوش مقصودی از ایران يازدهم شد.

۵۵ كيلوگرم: ۱- نارک خاچاطوريان (ارمنستان) ۲- سامان عبدولی (ايران) ۳- المراد تاسمراداف (ازبكستان) و الدانيز عزيزلی (آذربايجان)

۶۰ کيلوگرم: ۱- بوبيربک زايلوبيدينوف (ازبکستان) ۲- ديويد کارسينسکی (لهستان) ۳- محمد نوربخش (ايران) و کمال خارابادزه (گرجستان)

۶۶ كيلوگرم: ۱- چنگيز لابازانوف (روسيه) ۲- يون لوچيتا (مولداوی) ۳- اليس كلمن (آمريكا) و رسول چونايف (آذربايجان). در این مهدی زيدوند از ايران هشتم شد.

۷۴ کيلوگرم: ۱- رفيق مانوکيان (ارمنستان) ۲- زورابی داتوناشويلی (گرجستان) ۳- ميخائيل کورنيلوف (روسيه) و مارسين کولينيچ (لهستان). محسن قاسمی از ایران بيست و دوم شد.

۸۴ كيلوگرم: ۱- روازی ناداريشويلی (گرجستان) ۲- ژان بلنيوک (اوكراين) ۳- اصلان آتم (تركيه) و استانيسلاو كانف (بلغارستان). در این وزن مجيد علياری از ايران پنجم شد.

۹۶ کيلوگرم: ۱- اسلام محمداف (روسيه) ۲- ساندرو ديخامينجيا (گرجستان) ۳- دی ژيائو (چين) و متهان بشار (ترکيه). مهرداد بايندور از ایران دوازدهم شد.

۱۲۰ كيلوگرم: ۱- شوتا گوگيسوانيدزه (گرجستان) ۲- بابک دژبانی (ايران) ۳- ايگور ديديک (اوكراين) و كريل هريشچانكا (بلاروس)

رده بندی تيمی:

۱- گرجستان ۴۹ امتياز
۲- آذربايجان ۳۸ امتياز
۳- روسيه ۳۶ امتياز
۴- ايران ۳۵ امتياز
۵- ارمنستان ۳۳ امتياز
۶- تركيه ۳۱ امتياز
۷- ازبكستان ۲۳ امتياز
۸- لهستان ۱۹امتياز
۹- اوكراين و مجارستان ۱۷ امتياز


فرید اشرفیان
تحریریه: مصطفی ملکان