TEME

THW Kiel osvojio Kup-slijedi Kup šampiona!

Ekipa trenera Serdarušića vlada njemačkim rukometom-vodeći klub prvenstva osvojio Kup Njemačke. mostarac "Noka" krio karte za finale Lige šampiona protiv Flensburga.

Karabatić /bijeli dres/ prvi igrač THW Kila

Mostarac Zvonimir Noka Serdarušić sa svojim THW Kilom ruši sve rekorde u Njemačkoj. Vodeći je u prvenstvu zemlje svjetskog prvaka i na putu je da osvajanjem nove titule rukometnog prvaka sa Kilom preuzme primat nekada nedamašnom Gummersbahu, koji je 12 puta, kao i Kiel, osvojio prvenstvo.

Kako je ostvario i plasman u finale Lige šampiona, dje se sastaje sa takodjer njemačkim Flensburgom, Nka Serdarušić je u Hamburgu, na zvaršnivci Kupa Njemačke opet prošetao do trofeja! Istina, u polufinalu je tek golom razlike THW Kiel predvodjen farncuskim asom porijeklom iz Trogira Nikolom Karabatićem koji je postigao 13 golova i gotovo sam eliminisao upravo Flensburg. Kiel je na turnir u Hamburg došao sa samo 10 igrača, pa je Kronau-Ostringen zaprijetio i poveo sa 6 golova razlike. Tada se šsmpion digao i na kraju slavio pobjedu od dva gola razlike 33:31! Karabatić je na kraju bacio loptu pod sami krov dvorane u Hamburgu,slaveći novi trijumf:

“Pokazali smo da možemo nadoknaditi i šest golova razlike. Skupil samo snagu i na kraju osvojili Kup. Sada nam je trener Serdarušić dao dza nagradu dva dana slobodno.

Da se regenerišemo za najvažniji zadatak utakmice Finala Lige šampiona Evrope”.

Hamburg, ekipa je koja je nedavno u polufinalu eliminisala iz evropskog kupa sarajevsku Bosnu, sve je pripremila da dobije završni turnir Kupa, koji ponovo obezbjedjuje evropsku scenu. li, Kronau Ostringen je iznenadio HSV i u polufinalu i pklan domaćina je propao.

Najbolji njemački klub THW Kiel injegov trener Serdarušić sada čekaju najvažniji ispit u povijesti kluba 22/29 pril kada se igra utakmica protiv Flensburga. Njemačko finale u kojem je Kiel favorit, procjenjuju rukometni znalni u zemlji svjetskog prvaka-Njemačkoj.