2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Mandžukić Džekinim tragom

25. april 2011

U susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg je pobijedio Koln 4:1 i osvojio važne bodove u utrci za opstanak u prvoj ligi. Jedan od najboljih igrača u pobjedničkim redovima bio je Mario Madžukić.

Madžukić se zahuktava - pred kraj sezone
Madžukić se zahuktava - pred kraj sezoneFoto: picture alliance/dpa

Mandžukić je postigao prva dva gola na utakmici i upisao se među strijelce u 14. i 39. minuti. Bivši napadač zagrebačkog Dinama imao je zicer i u 42. minuti utakmice, no Michael Rensing je sjajno reagirao. Nakon lošeg otvaranje sezone Mandžukić se 'probudio': u zadnjih pet kola zabio je pet golova i trenutno je treći strijelac 'vukova', kluba za koji je donedavno golove zabijao Edfin Džeko. Dvostruki strijelac protiv Kolna bio je i Ashkan Dejagah (58, 88), dok je gol za Koln zabio Freis.

Fußball Bundesliga 31. Spieltag: VfL Wolfsburg - 1. FC Köln
Ashkan Dejagah i Diego Ribas da Cunha slave postignuti golFoto: dapd

Ovom pobjedom Wolfsburg je pobjegao iz zone ispadanja, no još nije riješio prvoligaški spas jer se nalazi na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije. Wolfsburg trenutno ima 32 boda, tri više od Borussia Moenchengladbach koja je stepenicu niže i dva manje od Eintrachta na 15. mjestu, posljednjem koje osigurava ostanak u Bundesligi. Koln je na 14. mjestu sa 35. bodova.

Mandžukić još je jednom odigrao veliku ulogu u dostizanju cilja koji stoji pred Wolfsburgom s dva pogotka i asistencijom vratio je povjerenje koje mu je ukazao Felix Magath. Hrvatski reprezentativac je u posljednja četiri susreta postigao pet pogodaka Mandžukić: "Naravno da sam oduševljen ovim pogocima, ali bez mojih suigrača ništa od toga ne bi bilo moguće. Svi skupa smo igrali jako dobro i ukoliko i u idućim susretima budemo ovakvi nemamo razloga za brigu. Sasvim sam siguran da ćemo ostati u ligi."

Važna pobjeda

Fußball 1. Bundesliga Saison 2010 2011 30. Spieltag VfL Wolfsburg-FC St. Pauli Trainer Felix Magath
Trener Wolfsburga Felix Magath:"Ovo je važna pobjeda."Foto: picture-alliance/dpa

Posljednja pobjeda sigurnost je dala i strategu 16-plasiranog sastava, Felixu Magathu: "Ovo je bila vrlo važna pobjeda za nas pred iduću utakmicu. Momčad je konstantno igrala prema naprijed, od prve se minute strastveno borila i tako dokazala da situaciju u kojoj se nalazi shvaća najozbiljnije."

Zadovoljstvo postignutim potvrdili su svi u svlačionici, no vremena za uživanje u visokoj pobjedi nema. "Naravno da sada nećemo stati zbog toga što smo zadovoljni postignutim ovoga vikenda. Očekuje nas susret u Bremenu gdje ćemo morati biti jednako koncentrirani. Pobjeda danas važan je korak, ali tek prvi na našem putu."

Autor: Agencije/Belma Fazlagić-Šestić

Odg. urednik: Z. Arbutina