TEME

Leverkuzen izgubio dobijenu utamicu

Dvanaesto kolo Bundeslige donijelo je uspon forme 'fenjeraša' i kikseve favorita. Borusija Menhengladbah je osvojila nova tri boda, dok je Bajer nakon prednosti od 3:0, izvukao samo remi u gostima kod Karlsruea.

default

Patrik Helmes je bio strijelac za vođstvo od 1:0, ali je njegov Bajer ipak igrao samo neriješeno

Ponovo je jedan je momak iz Bosne bio u centru pažnje. Marko Marin, rodjen u Bosanskoj Gradišci, a odrastao u Frankfutu i Menhengladbahu s dva gola je donio vrlo važna tri boda svom klubu Borusiji.

Marko Marin im Spiel Moenchengladbach gegen Bielefeld

Marko Marin je blistao protiv Arminije

Posebno je bio lijep njegov prvi gol iz slobodnog udarca, preko živog zida igrača Arminije u same rašlje gola domaćina u Bilefeldu. Omaleni Marin, novopečeni reprezentativac Njemačke, još jednom je nakon solo prodora pogodio prečku, pa je nakon prve pobjede Borusije iz Menhengladbaha bio presretan:

„Ovo je bila moja utakmica. Sve mi je išlo od ruke.U prvom dijelu sam imao mnogo kontakata i duela, a u drugom sam postigao dva gola i ljepše nije moglo biti“

Katastrofalno drugo poluvrijeme Bajera

Hofenhajm ( Hoffenheim) je ostao na čelu, zahvaljujući katastrofalnom izdanju Bajera iz Leverkuzena (Bayer Leverkusen) u drugom poluvremenu utakmice u Karlsrueu. Za samo 25 minuta Bayer je poveo 3:0 i činilo se da je sve riješeno. No, nakon što je domaćin KSC (Karlsrue Sport Club) potkraj prvog dijela smanjio rezultat, uslijedila je gotovo panična igra odbrane gostiju, te je Karlsrue u drugom poluvremenu uspio izjednačiti na 3:3, što je bio i konačan rezultat utakmice. Bruno Labadija, trener Bajera, koji je svojevremeno igrao za Karlsrue je na kraju rekao:

„U prvom redu moram čestitati domaćinu. Karlsrue je pokazao zavidan moral i kad smo vodili sa 3:0. Vidio sam da sve nije gotovo. Totalno smo podbacili u drugom poluvremenu“

Kovač 'pocrvenio' nakon završetka utakmice

Hrvatski reprezentativci Petrić i Olić sa dva gola su obezbijedili pobjedu HSV u Hamburgu protiv Borusije Dortmund od 2:1. Borusija je doživjela prvi poraz nakon šest takmica, dok se Hamburg opet uključio u borbu za sami vrh.

Fussball Bundesliga Borussia Dortmund 1. FC Nürnberg

Robert Kovač (na zemlji) je dobio crveni karton tek po isteku regularnih 90 minuta

Kuriozitet je crveni karton Robertu Kovaču, iskusnom štoperu Borusije po završetku utakmice. Prigovorio je sudiji da je pomagao domaćinu. Hrvatski reprezentativac je izgubio živce i jedva su ga smirili u tunelu stadiona u Hamburgu.

Bosanci Džeko i Misimović sa Volsburgom (Wolfsburg) su slavili pobjedu protiv Kotbusa od 3:0. Sva tri gola postigao je Brazilac Grafite. Prvi nakon penala nad Džekom. Wolfsburg i trener Feliks Magat (Felix Maghat) sada kotiraju vrlo visoko - na petom su mjestu prvenstvene tabele i igraju sve bolje.

Verder (Werder) nije uspio pobijediti u Bohumu (Bochum) iako je bio nadmoćniji. Utakmica je završena bez golova i primjetilo se da je Verder još deprimiran porazom protiv Panatinaikosa u Ligi prvaka.

Derbi utakmice tek večeras

FC Keln je u prvoj utakmici 12 kola pred 50 000 gledalaca pobijedio Hanover 2:1 i popeo se na šesto mjesto tabele. Veliki uspjeh trenera Dauma koji polako stvara dobar tim. Još prije dvije decenije on je u Kelnu bio viceprvak Njemačke i pobjednik Kupa. Od tada je Keln konstanto padao iz Prve u Drugu ligu.

Lider prvenstva Hofenhajm danas igra protiv Herte u Berlinu, dok je derbi kola utakmica izmedju Šalkea 04 i Bajerna pred punim stadionom u Gelzenkirhenu. Karte su već odavno rasprodane.