Kup Njemačke: Džeko i Misimović tresu mreže

6. august 2007

Novi napadač Volfsburga Džeko dobio povjerenje Magata i zatresao mrežu. Misimović već "šef" u Nirnbergu

Wolfsburg u drugom kolu KupaFoto: picture-alliance/ dpa

Utakmice prvog kola Kupa Njemacke napunile su stadione, ponajprije manjih klubova, kojima je ovo bila prilika da ujedno napune i svoje klupske kase. Prvoligaši su uglavnom prošli dalje. Izuzetak čine dva člana Bundeslige.

Bayer Leverkusen, je minimalno poražen u hamburškoj cetvrti Sent Pauli, protiv novog drugoligaša, jednog od najstarijih klubova ove zemlje. Sergej Barbarez nije igrao zbog povrede na utakmici protiv Rome, ali je kao hoby-fiotoreportet samo napravio par fotografija na stadionu, koji je kultno mjesto u ovom dijelu Njemačke.

U ekipe Sent Paulija, igrao je brat bosanca Zlatana Bajramovića Jasmin i na kraju slavio prolaz u drugo kolo Kupa. Jedini gol postigao je tri minuta prije kraja izvjesni Fabian Boll, koji je po zanimanju policajac. Nakon utakmice je radosno rekao: "U kupu je uvijek zanimljivo, jer u 90 minuta daješ sve od sebe i na kraju se mora znati pobjednik. A,kada postigneš gol pretkraj utakmice za pobjedu, protiv eminentnog prvoligaša, koji pritom igra u Kupu UEFA, onda je to za jednog drugoligaša-povratnika nešto izuzetno."

Iz Kupa je ispao i Kotbus, koji je penalima izgubio u Esenu. Prvak Štutgart se namučio igrajući protiv Wehena, ali je na kraju pobijedio rezultatom 2:1. Bajern Minhen igra sutra protiv drugoligaša Burghausena, dok je neugodno iznenadjenj doživio je drugoligaš FC Keln, koji sa trenerom Daumom ima ambicije da ove godine udje u Prvu ligu. Naime, druga ekipa Werdera eliminisala je Keln nakon produžetaka, pobijedivši 4:2. U regularnom toku bilo je neriješeno 2:2. Prva ekipa Werdera takodjer je prošla u 2. kolo Kupa minimalno pobijedivši u Braunšvajgu pred punim stadionom - 22 000 gledalaca.

Od Bosanaca u listu strijelaca upisao se novajlija Džeko, koji je postigao četvrti i poslednji gol Wolfsburga protiv regional-ligaša Würzburga, odigran pred punim stadionom – 11000 gledalaca. Novi trener ekipe tvornice VW Feliks Maghar Džeku je stavio u prvu postavu i nije ga mijenjao do kraja urtakmice. Drugi špic je bio Rumun Radu, koji je stigao iz Kotbusa.

Jedini gol postigao je crnoputi Sanogo, koji je ovog ljeta stigao iz Hamburga. Dobro je startovala Herta Belin, pobijedivši u minhenskom predgradju Unterhahing sa 3:1. Jedan od tri gola postigao je Marko Pantelic. Herta nije tako dobro igrala, kao što rezultat kazuje,a i činjenica da je novi "djak" trenera Envera Marića u Berlinu Jaroslav Drobny, pristigao iz Bohuma ovog ljeta. Sa "Marom" bi mogao biti jedan od boljih golmana Bundeslige!

Misimović je sa Nirnbergom gostovao na sjeveru Nhjemačke, te lako pobijedio ekipu Viktorije, koja je nedavno slavila 100 godina postojanja. Bosanski reprezentativac je odmah na početku postigao drugi gol i do poluvremena je sve bilo riješeno. Naime Grk Karisteas je u posljednjoj minuti prvog dijela treći put pogodio mrežu domaćina, koji više nije imao šansi.

Borusija Dortmund je pobijedila u Magdeburgu, na istoku zemlje sa 4:1. Najbolji igrač bio je Hrvat Mladen Petrić, koji je postigao jedan a sudjelovao kod preostalih golova. Utakmicu u Magdeburgu pratilo je 25 000 gledalaca.

HSV je pobijedio kod susjeda trećeligaša u Kilu sa 4:0. Trener Stevens "skrojio je" dobar tim, koji bi mogao bit medju kandidatima za titulu. Vratio se nakon povrede belgijski stoper Kompanji, kao i Argentinac Sorin. Stevens je nakon pobjede od 5:0 kratko rekao: "Nije bilo važno kako smo igrali, želili smo samo prići dalje u 2. kolo Kupa.

Šalke 04 bio posebno raspoložen u Triru, na luksembursškoj granici pobijedivši tamošnjeg regionaligaša cak sa 9:0! Tri gola postigao je crnoputi Asamoah.