"Kiker" hvali reprezentaciju BiH

4. juni 2007

Misimović uveo domaćina u veliku pobjedu protiv Turske i poslednji aduti BiH selekcije sačuvani piše ugledni sportski magazin.

Barbarez navijao za svoje

Ugledni sportski magazin “Kiker u današnjem broju na nekoliko strana komentariše kvalifikacione utakmice za naredno Evropsko prvenstvo 2008. Jedan od naslova posvećene je pobjedi bosne i Hercegovine protiv favorizovane Turske od 3:2

“Misimović i društvo” srušili Tursku”!

Bosna i Hercegovina je iskoristila je svoj poslednji adut da bi ostala u trci za prva dva mjesta, eventualno treže za doigravanje, golom mladog Ćustovića,jednog od najboljih golgetera belgijskog prvenstva u “sudijskom vremenu”, kada je isticala 90 minuta!Tako je joker Ćustović,tek što je ušao u igru srušio favorita Tursku sa prvog mjesta Gruppe C”-poše “Kicker”.

Turska je istina bila nadmoćnijas u polju i dva puta vodila,da bi predvodjena Misimovićem npovim igračem Nirnberga, reprezentacija domaćina uspjevala izjednačiti i onda postići pobjedonosni gol.Ovo je druga pobjeda pod vodjstvom iskusnog trenera Fuada Muzuroivića,koju je u gledalištui pozdravljen od publike proslavio i Sergej Barbarez.

Naredna utakmica protiv Malte,prekosutra takodjer na Koševu, dolekuje se u optimističkom raspoloženju,ali tek potom slijede odlučne utakmice i gostovanja u Budimpešti, Atini i Ankari, zašto opet BiH mora napraviti čuda,kao u Oslu i sada protiv Turske,da bi osvojila jedno od prva dbva mjesta.

Njemačka je u Nirnbergu rutinski pobijedila San Marino sa 6:0,pri ečemu su gosti držali 0:0 do pred kraj prvog dijela,što je za njih veliki uspjeh,da bi Kuranji u 43 minuti glavom postigao vodeći gol.U drugom dijelu u razmaku od 22 minute Njermačka postiže još pet golova, što je dobra najava pred važnu utakmicu sa Slovačkom u Hamburgu.Tosten Frings je igrao dobro i pripremio tri gola suigračima:

“Željeli smo previše i rekordnu pobjedu,ali nismo igrali tako obro kao u poslednjim utakmicama.Ali,igrači San Marina nisu izlazili sa svohg poplja i samo su se branili i tada je teško proći do gola.Ipak, u drugom dijelui smo pokazali više i pružili dobru igru”.

Mario Gomez je u odličnoj formi, za razliku od Mire Klosea, koji se čak nije upisao u slistu strijelaca.gomez je dva puta zatresao mrežu,ali će na narednoj utakmici opet biti na klupi:

“Sjediću u srijedu na klupi, to je dogovreno.Ja sam za reprezentaciju odigrao tek dvije utakmice, a Klose igra već nekoliko godinau igra dobro nacionalnom dresu.Sada je malo u krizi i nema razloga da ga selektor mijenja"