27. mart 2006

Borusija Dortmund odigrala za "Bajern" pobijedivši u Hamburgu."Bajern" pobijedio u Duisburgu, te ima prednost od 9 bodova!

Salihamidžić/Bayern/ strijelac i paker u Duisburgu
Salihamidžić/Bayern/ strijelac i paker u DuisburguFoto: AP

Zahvaljujući neočekivanom porazu „Hamburga“ kod kuće protiv „Borusije“Dortmund, te pobjede vodećeg Bayerna u Duisburgu, vodeći tim prvenstva i aktuelni prvak Njemačk, povećao je prednost

Na devet bodova i teško je vjerovati da će lider prepustiti titulu drugome.

U Duisburgu je domaćin u borbi za opstanak poveo protiv „Bayerna“ golom iz penala, ali je ubrzo stigao odgovor i to preko Bosanca Salihamidžića. Trener Maghat je bosanskog reprezentativca pomjerio bliže golu, kao nekada u Hamburgu. Nakon jedne lijepe kombinacije gosta iz Minhena, u 66 minuti na pas Holandjanina Makaya, Salihamidžić utrčava iza ledja protivničke odbrane i loptu zabija u gornji ugao gola domaćina. I drugi gol je pripremio Salihamidžić, pošto je glavom uputio dugu loptu prema kaznenom prostoru „Duisburga. Stoper Biliškov je smušen i neoprezan, te Makay u 71. minuti prebacuje istrčalog golmana domaćeg tima i trese mrežu za vodjstvo prvaka. Devet minuta prije kraja nadmoćniji gost ovjerava pobjedu,poslije brze kontre i slabe ofsajd zamke domaće odbrane, te Pizaro postiže treći gol za pobjedu „Bayerna“ od 3:1!

Poslije utakmice trener „Bayerna“ Maghat je rekao:

« Za ovu utakmicu je bitno da nas je približila tituli. Sada imamo prednost od 9 bodova u odnosu na HSV i nastojaćemo da je i povećamo» !

U narenom kolu u Minhen stiže poslednji Keln, te je teško vjerovati u iznenadjenje.

Hamburg je kod kuće dočekao po tradiciji neugodnu „Borusiju“Dortmund,koju kod kuće u AOL Areni nije pobijedio već devet sezona! je 56 000 gledalaca šokirala drugoplsirani tim golom Poljaka Smolarek u 25.minuti utakmice.

Pet minuta kasnije Laut glavom efektno u padu izjednčuje rezultat.U drugom dijelu u igru ulazi Brazilac Ajilton,koji na pas najboljeg igrača“Hamburga“ Barbareza pretrčava čuvara i kroz noge golmna Vajdenfelera dovodi domaćina u vodjstvo od 2:1. Na scenu tada stupa Čeh Rosicky,koji lijepim udarcem sa 16 metara pogadja same rašlje gola domaćina.

Sedam minta prije kraja utakmice rzigrani igrači „Borusije“ dolaze u vodjstvo još ljepšim golom Kringea sa 25 metara, a bi koačan rezultat u poslednjim trenucima utakmice, kada je i golman „HSV“ otišao pred protivnički gol, Rosizky ušetao u prazan gol „Hamburga“.

Barbarez je i pored poraza bio najbolji igrač» Hamburga»i ocijenjen je veoma dobrom dvojkom!

«Šalke04» je0 poslije prvog poraza protiv „Bayerna prošle nedelje, izgubio sigurnost i na svom terenu je pred više od 60 000 gledalaca igrao samo neriješeno protiv „Wolksburga“ 2:2. zlatan Bajramović je pripremio prvi golk centarforu Kuranjiju i bio medju zapaženijim,dok je kao i u Minhenu podbacila odbrana „Šalkea“. Time su plavi iz Gelsenkirhena izgubili korak u trci za drugo i treće mjesto,koje je još u igri,uprkos činjenici da je u dvije utakmice „Šalke 04“ osvojio samo jedan od šest mogućih bodova! No eć u naredno kolu novi derbi igra se u Gelsekirhenu,gdje „Šalke“ ima priliku da se iskupi protiv „Hamburga“ i primakne mu se na samo bod razlike.

„Werder“Bremen se,pak, prenuo nakon neprežaljene prilike protiv «Juventusa» u Ligi šampiona i kod kuće je do nogu potukao vrlo dobri „Hanover 96“ sa 5:0! Tri gola je pritom postigao Južnoamerikanac Valdez, koji je zamijenio Klasnića u špicu napada, dok se medju strijelce upisao i reprezentativni centarfor Miro Klose,koji sa 19 golova vodi na listi stijelaca. Valdez je, kao vrstan napadač jednom nogom u Dortmundu, gdje bi trebao potpisati ugovor!

„Bayer“Leverkusen se rehabilitovao za poraz od Manjca kod kuće, te je pobijedio u Štutgartu saubjedljivih 2:0 i opet je na kursu koji vodi u Kup UEFA!

Marko Pantelić je najszaslužniji za bod Herte u Manjcu, jer je postigao oba gol za tim Enera Marića, pri čemu treba podsjetiti da je i u prošlom kolu svojim golom donio pobjedu Herti,koja je izgleda prebrodila krizu.

„Kajserslautern» se čupa sa dna tabele i sinoć je glatko pobijedio“Borusiju“ Menhengladbah sa 3:0, dok su Arminija Bilefeld i „Nirnberg“takodjer sinoć, igrai bez golova. To je uspjeh gosta iz „Nirnberga koji je odmakao sa dna tabele zahvaljujući baš dobrim igrama u gostima!