TEME

Hrvatska se oprostila od EP 2008

„Drama penalima“, „Nevjerovatni Turci“, „Vratili se iz mrtvih“, „Neoprezni Hrvati platili ceh”, ovo su samo neki od naslova u njemačkoj štampi nakon što je Turska pobjedila Hrvatsku.

Bilić je sa pulenima teren napustio pognute glave

Turci su se opet spasili u posljednjim trenutcima, treći put zaredom na prvenstvu. „Ovakve Turke ćemo pobijediti u polufinalu“,tituliše kelnski „Express“ u jutrošnjem izdanju nakon što je Turska eliminisala Hrvatsku i u srijedu igra polufinale sa Njemačkom.

„Bila je ovo najslabija utakmica turnira, piše „Süddeutsche Zeitung“. Turci su čekali na svojoj polovini, Hrvati napravili više gol-šansi, da bi prava drama počela u posljednje dvije minute produžetaka. Igrač Verdera iz Bremena Ivan Klasnić je ušao u igru i dvije minute prije isteka drugog produžetka, nakon greške turskog golmana glavom donio vodstvo Hrvatskoj od 1:0. Međutim, u posljednjim sekundama Samih je iskoristio konfuziju u hrvatskoj odbrani, koja je u glavi već slavila prolaz u polufinale i izjednačio rezultat, piše „Bild“.

Ovaj šok je ostavio traga na igrače Hrvatske, pošto su Modrić i Rakitić prilikom izvođenja penala promašili gol, a udarac Petrića veteran na golu Turske Ristu je odbranio. „Ne znam zašto su Hrvati u posljednjem napadu olako gurnuli loptu u ofsajd. Trebali su je čuvati još samo jedan minut u nogama. Izgubio je u slaboj utakmici bolji protivnik“, rekao je na Televiziji proslavljeni as Ginter Necer.

Da li je Turska za Nijemce lakši protivnik?

Njemački Elf se nada pobjedi

Njemački "Elf" se nada pobjedi

„Nijemci imaju više šansi za finale“ piše „Kicker“ na Internet strani, pošto su trenutno jaki Turci ostali bez pola tima. Povrijeđeni su najbolji strijelac Nihat, stoper Serhat i Emre, golman Volkan mora izdržati kaznu baš kao i omaleni napadač Arda i Emre Ašik.

„Turski tim je nepredvidiv. I kada su gotovo izgubljeni, imaju snage da se dignu do trijumfa“ upozorava njemački selektor Joahim Lev u listu „Frankfurter Allgemeine Zajtung“.

„Ovaj tim još nije sazreo, ali sam siguran da možemo i do finala u Beču“ poručuje u „Kölner Stadt Anzeigeru“ najbolji turski igrač i član Bajerna Hamit Altintop, rođen u Essenu.