Felix Magath se vraća u Wolfsburg

20. februar 2010

Najzanimljiviji susret 23. kola Bundeslige je između Bayerna i Nürnberga. Susret je zanimljiv što će pobjeda nad Nürnbergom, Bayern odvesti na prvo mjesto na kojem se odavno nalazi Bayer iz Leverkusena.

Felix Magath je prošle sezone sa Wolfsburgom osvojio titulu prvaka Njemačke.
Felix Magath je prošle sezone sa Wolfsburgom osvojio titulu prvaka Njemačke.Foto: AP

U prvoj utakmici 23. kola Bundeslige, Hoffenheim je kao domaćin remizirao sa Borussijom iz Monchengladbacha. Bilo je 2-2. Foto: ReutersGosti su došli u vodstvo u 31 minuti sa jedanaest metara. Strijelac je bio Nilsson. Vodstvo su udvostručili u 52. minuti, a mrežu Time Hildebranda pogodio je Colautti. Sedamnaest minuta kasnije Vedad Ibišević smanjuje na 2-1 (to je bio osmi gol sezone).

Vedad Ibišević
Vedad IbiševićFoto: AP

Leverkusen u posljednje 22 utakmice nije poražen i ukoliko tako ostane i u susretu protiv Werdera iz Bremena, biće to stari rekord kojeg je Bayern imao u sezoni 1988/89. Trener Bayerna je tada bio današnji trener Bayera Jupp Heynckes. Za Philippa Lahma je to posebna utakmica.

„Naravno da je ovo susret kao i svi ostali. Međutim radi se o tri boda. Znamo šta to znači za navijače. Za nas je važno da osvojimo tri boda i da zauzmemo prvo mjesti na tabeli“.

Teško će biti opisati atmosferu među navijačima Wolfsburga kada na protivničkoj klupi bude sjedio trener Shalkea 04 Felix Magath, koji je prošle sezone sa Wolfsburgom osvojio titulu. Shalke je trenutno na trećem mjesto o čemu Wolfsburg trenutno samo sanja jer već deset utakmica nije pobijedio zbog čega se nalazi na 12 mjestu.

Nova šansa za Keln i Podolskog

Lukas Podolski je ljubimac navijača Kelna
Lukas Podolski je ljubimac navijača KelnaFoto: AP

Ruže ne cvjetaju ni u redovima Hannovera 96 koji se nalazi na 16. mjestu. U posljednjih sedam utakmica mreža iza golmana ovog kluba se zatresla 22 puta. Dortmund, koji u 23 kolu igra protiv Hannovera, posljednje tri utakmice je izgubio.

Lukas Podolski, ljubimac navijača Kelna, u posljednjih 1.210 minuta, koliko je proveo na terenu, nije postigao ni jedan pogodak. Posljedni put je tresao mrežu u petom kolu u susretu protiv Schalkea, kod kuće i na vlastitom stadionu. Horst Heldt, menadžer Stuttgarta protiv kojeg igra Köln, i sam je nekada bio u redovima ovog kluba. Za Köln kaže da ga je teško procijeniti. „Tek kada pomislite da je slab, onda neočekivano odigra utakmica iz koje izađe kao pobjednik. Zbog toga ne znamo šta nas čeka. Imamo šansu i moramo je iskoristiti“.

Trenutno četvrti na tabeli Hamburg SV se sastaje sa omiljenim protivnikom Eintrachtom iz Frankfurta jer je do sada nakon 90 minuta igre uvijek izlazio kao pobjednik. Freiburg igra protiv Herte, a Mainz protiv VfL Bochuma.

Autor: Arnulf Boettcher/Mehmed Smajić

Odgovorni urednik: Senad Tanović