Dvojac Misimović - Džeko zablistao u Istanbulu

4. novembar 2009

Zvjezdan Misimović i Edin Džeko ponovo su dokazali da čine jedan od najboljih tandema u nogometu. Dva bh. reprezentativaca bili su strijelci za Wolfsburg (3:0) prilikom gostovanja u Istanbulu.

Igrači Wolfsburga slave uvjerljivu pobjeduFoto: AP

Zvjezdan Misimović je preciznim šutom sa 25 metara pogodio cilj u 14. minuti i ekipu Wolfsburga u Istanbulu poveo u vođstvo u utakmici četvrtog kola Lige prvaka protiv ekipe Bešiktaša. Time je reprezentativac Bosne i Hercegovine još jednom pokazao da je igrač svjetske klase.

Misimović je odlično povukao loptu sa sredine terena, prošao jednog igrača domaćih, a onda sjajno raspalio po lopti sa preko 20 metara. Golman Bešiktaša, Hakan Arkan bio je nemoćan da zaustavi šut bh. reprezentativca koji je utišao fanatične navijače na stadionu Inon.

U istoj minuti, na sličan način zaprijetio je domaći igrač Tabata, ali je golman Wolfsburga Benaglio sigurno odbranio, otklonivši opasnost po svoj gol. Ekipa Wolfsburga dominirala je terenom tokom prvog poluvremena, do čijeg je kraja Misimović zaradio žuti karton.

Fußball Wolfsburg Istanbul Flash-Galerie
Misimovic je ekipu Wolfsburga poveo u vodstvoFoto: AP

Genter i Džeko osigurali pobjedu

I u drugom poluvremenu publika je mogla uživati u dinamičnoj utakmici. Wolfsburg je kao i obično predvodio dvojac Misimović-Džeko. Dobra igra krunisana je pogotkom Gentnera u 80. minuti utakmice, a tačku na uvjerljivu pobjedu svog tima, stavio je drugi „ bh. dijamant“ u dresu Wolfsburga - Džeko, koji je rutinski pogodio mrežu u 86. minuti utakmice.

Wolfsburg je u Istanbulu osvojio tri boda odličnom igrom svoje ekipe. Ono što najviše raduje navijače reprezentacije Bosne i Hercegovine je odlična forma Misimovića i Džeke pred utakmice baraža sa Portugalom.

Fussball Bundesliga Edin Dzeko Flash-Galerie
Edin Džeko se i u utakmici protiv Bešiktaša upisao u listu strijelacaFoto: picture-alliance/ dpa