TEME

Bajern je pred osvajanjem titule prvaka

Nakon trijumfa u Frankfurtu i pobjede od 3:1 potrebne su još samo dvije pobjede u šest preostalih utakmica. Pritom, pred 50 hiljada gledalaca na stadionu u Frankfurtu utakmica nije počela nimalo ugodno za gosta.

default

Bajern odnio pobjedu u gostima

Nedostajali su golman Oliver Kahn (Oliver Kann), stoper Demihelis (Demoihaelis), Lahm (Lam), Podolski i Klose. Ajntraht je poveo golom Koelera, nakon greške rezervnog golmana Bajerna Mihaela Rinsinga.

Pred kraj prvog poluvremena je domaćin mogao u dva navrata povećati vodstvo. Međutim, najprije Grk Amanatidis, a potom i Čeh Fenin nisu pogodili gotovo prazan gol.

Djelotvorna kritika trenera

U poluvremenu je menadžer Uli Hoenes (Uli Hones) vrlo kritikovao igrače Bajerna. Nakon što je Belgijanac van Bojten glavom poslije kornera izjednačio, Italijan Luca Toni (Luka Toni) je dva puta potvrdio golgetersku klasu iz blizine zatresao mrežu i Bajern je odnio sva tri boda. „Jedno poluvrijeme i Luca Toni su bili dovoljni“, naslovljava tekst list „Bild“.

Deset bodova prednosti (63:53) u odnosu na drugoplasirani Verder u dobroj mjeri su doprinos golgetera italijanske reprezentacije. Toni je pritom postigao 19. i 20. gol u prvenstvu i ovo je njegov treći

uzastopni” uspjeh. Slavni golgeter Gerd Miler, najveći u istorjii Bajerna i Bundeslige, sada mora učiti italijanski kako bi čestitao Toniju na “golgeterskoj kruni”, rekao je u šali komentator TV kanala “Prermiere”.

Štutgart popravio dojam

Fussball Bundesliga VfB Stuttgart 1. FC Nürnberg

Igrači Stutgarta su bez poteškoća ostvarili pobjedu nad ekipom Ninberga

Aktuelni prvak Štutgart je popravio dojam nakon”kiksa” u Leverkuzenu. Protiv ugroženog Misimovićevog Nirnberga, iako bez povrijeđenog golgetera Gomeza, postigao je glatku pobjedu od 3:0. To je sedma pobjeda Štutgarta u poslednjih deset utakmica, čime je prvak najavio oštru borbu konkurentima za drugo i treće mjesto, koji donose učešće u Ligi šampiona.

Neuspjeh Leverkuzena, Borusija u krizi

Ovo utoliko prije što je Bajer Leverkuzen odigrao katastrofalno protiv Arminije u Bilefeldu, koja je pobijedila golom Riječanina Mijatovića. Hrtvatski igrač je imao još priliku da sa penala postigne i drugi gol, ali jer pogodio stativu.

Arminija je, tako, bar za kratko napustila jedno od poslJednja tri mJesta, koja vode u drugu ligu. Veteran i jedan od libera ekipe Sergej Barbarez je u poluvremenu “platio ceh” slabe igre čitave ekipe i ostao u svlacionici.

Fussball Bundesliga Borussia Dortmund Hannover 96

Dortmun poražen od Hanovera na vlastitom terenu

Borusija Dortmund je opet u krizi. Klub koji je imao ambicija da se plasira u vrh tabele, poražen je na svom Vestfalen stadionu protiv Hanovera 96 rezultatom 1:3. U dvije poslednje utakmice/Bajern i Haanover/ primio je osam, a postigao samo jedan gol.

Borba za opstanak

Trener Tomas Dol je u opasnosti -13. mjesto na tabeli jedva donosi miran san oko opstanka. Borusija suubotu u Berlinu igra finale Kupa protiv Bajerna i teško je povjerovati da ovako frustrirana ekipa skupo plaćenih asova, može pobijediti i osvojiti jedan od dva najznačajnija pokala njemačkog fudbala. Jedina utjeha za navijače Borusije i trenera Dola je ta, što je Bajern gotovo sigurno prvak, crno-žuti iz Dortmunda će kao finalista Kupa igrati u Kupu UEFA. Izlazak u Evropu ipak spašava sezonu i trenera.

Deutschland Fußball UEFA Bayer Leverkusen gegen RC Lens

Barbarezov Leverkusen pod pritiskom

Barbarezov Bajer iz Leverkuzena, nakon odlicne serije na startu drugog dijela prvenstva, sada odjednom „posrće“. MSV Duisburg je nakon pobjede u Hamburgu imao dobre karte protiv ekipe Karlsrue na svom terenu. Bosanac Ivica Grlić je kao kapiten igrao angažovano, ali ovog puta nije pogodio mrežu. Karlsrue je u jednoj brzoj „kontri“ golom Mađara Hajnala osvojio sva tri boda. No,za Grlića i pretposljednji Duisburg, ipak, nije sve još izgubljeno, pošto su svi konkurenti u borbi za opstanak izgubili

bodove. U Bundesligi slijedi pauza, zbog finala njemačkog Kupa u subotu u Berlinu: Bajern Minhen-Borusija Dortmund. A, to je uvijek u ovoj zemlji fudbalski praznik.