2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Домовчийски - суровият диамант на Херта

ДПА/БЕ/ЙЙ3 август 2009

Неписан закон на турнира за купата на Греманския футболен съюз гласи - всичко е възможно. Този уикенд правилото не влезе в сила. Всички фаворити се класираха за втория кръг на шампионата. Българското участие бе осезаемо.

Валери ДомовчийскиСнимка: picture-alliance/dpa

Все пак и този път една почти немислима сензация висеше на косъм. В 118-та минута резултатът между четвъртодивизионния Мюнстер и абсолютния фаворит - берлинския Херта, бе равен 1:1. В този момент, 60 секунди преди края на второто продължение и очертаващото се изпълнение на дузпи, Валери Домовчийски отбеляза решаващия гол и така спаси отбора си от небивал провал.

Cottbuser Dimitar Rangelov Bundesliga
Рангелов вече се е доказал в КотбусСнимка: picture-alliance/ dpa

Спасение в последния момент

Домакините от Мюнстер рухнаха психически и третият гол за берлинчани на бразилеца Рафаел в 120-та минута бе вече само със статистическа стойност. „Едва влезлият към края на редовното време Валери Домовчийски с попадението си в 118-та минута обърна мача в полза на берлинчани. Още в 87-та и 90-та минута Домовчийски имаше възможност да донесе развръзката, но ударите му бяха парирани от вратаря Бухолц. Българинът прояви по-сигурен голов инстинкт в продълженията, когато две минути преди края отбеляза решаващото 2:1”, пише агенция ДПА.

Въпреки победата с три на един като гост срещу четвъртокласния Вайден стартиращият с голяма кошница на започващия в петък шампионат на Бундеслигата отбор на Борусия Дортмунд се представи всякак, само не и убедително. В центъра на вниманието бе дебюта на аржентинеца Лукас Бариос, за когото дортмундци платиха на реномирания чилийски клуб "Коло Коло" трансферна сума от 4,3 милиона евро. Още в първия си мач Бариос показа, че явно си заслужава парите. Той отбеляза първия гол и даде с атрактивен пас с пета асистенцията за втория.

Борусия Дортмунд излезе в нападение с южноамериканския тандем Бариос – Валдес. Двамата техни конкуренти се присъединиха по-късно - египтянинът Зидан влезе в игра в 65-та минута на мястото на Валдес, а българинът Димитър Рангелов замени в 82-та голмайстора Бариос. По всяка вероятност поне на първо време тези смени ще се повтарят в същия ред, тъй като Бариос и Валдес са твърди титуляри.

Valeri Domovchiyski
Домовчийски спаси Херта през уикендаСнимка: picture-alliance / City-Press GmbH

Това обаче с нищо не омаловажава ролята на Димитър Рангелов, който, както доказа вече многократно в Котбус, е играч, способен сам да реши изхода на един мач. Така че е само въпрос на време кога и в Дортмунд ще удари часът на Димитър Рангелов.