Драматична борба за шампионската титла в Бундеслигата

След една слаба фаза Байерн Мюнхен отново се завърна в борбата за титлата. Все по-самоуверено към върха се насочва и отборът на Волфсбург. За момента обаче големият фаворит, колкото и изненадващо, е берлинският Херта.

default

Валери Домовчийски на върха с Херта Берлин

По-високо в класацията не може да се отиде. Херта Берлин запази първото място. С швейцарския треньор Люсиен Фавър Херта бележи победи с игра като по швейцарски часовник.

Байерн Мюнхен слиса Европа с победата си със 7:1 в Шампионската лига срещу изключително слабия Спортинг Лисабон. В Бундеслигата Байерн отново печели и се наложи като гост с 3:0 срещу Бохум, който поне на собствен терен е твърде костелив орех. Дали Клинсман не приключи слабата фаза на Байерн?

Fußball Bundesliga Berlin Leverkusen

Херта Берлин продължава да оглавява класирането

Сензацията на есенния полусезон

Отборът на Хофенхайм все още заема място, откриващо участие в европейски турнир. Но само все още. Контузии на възлови играчи и най-вече на голмайстора Ибишевич, примесени със слаби нерви и първи изблици на арогантност – така Хофенхайм ще гледа европейски футбол само по телевизията. Като гост Хофенхайм не успя да постигне нищо повече от едно измъчено реми 1:1 срещу посредствения отбор на Айнтрахт Франкфурт.

Към върха все по-стремглаво се насочва Волфсбург, който спечели с 4:3 срещу Шалке и маркира шестата си победа в серия. „Вълците” окупираха третото място, след Херта Берлин и Байерн Мюнхен, незабележимо и така тихомълком, но точно толкова ефективно, колкото Херта Берлин неудържимо щурмува първата шампионска титла след 78 години. С победата си с 1:0 срещу Байер Леверкузен Херта Берлин има вече 49 точки и четири точки преднина пред Байерн и Волфсбург. И отново герой на мача бе украинският национал Воронин, който след хетрика си миналата седмица в Котбус отбеляза сега победния гол срещу Леверкузен. Треньорът Люсиен Фавър обаче не изпада в еуфория:

„Много сме доволни. Това е ясно след 1:0 срещу Леверкузен. През второто полувреме бяхме една идея по-добри и нападахме повече. Победният гол беше малко щастливо попадение, това е ясно, но Воронин трябваше да вкара още преди това”, заяви Люсиен Фавър.

Валери Домовчийски влезе срещу Леверкузен в игра в 75-та минута, доста по-рано, отколкото в предишни мачове. Но при всяко излизане на терена, пък било и за минути, младият български национал веднага се приспособява към ритъма на играта и бива търсен от своите съиграчи. Макар и все още само резерва, Домовчийски е вече вътре в голямата игра и неговият час несъмнено ще удари, може би още идния сезон.

Bundesliga Bayern München VFL Bochum

Ще успее ли Байерн Мюнхен да задмине конкуренцията?

Ще грабне ли Байерн Мюнхен титлата?

До края на шампионата остават още десет кръга. Дали накрая в един може би фотофиниш Байерн Мюнхен все пак няма да задмине конкуренцията. В сегашното издание на Шампионската лига баварците са без загуба и с подобаващо самочувствие. С оглед на предстоящия жребий за четвъртфиналите мениджърът на Байерн Мюнхен Ули Хьонес заяви, че няма значение кой ще бъде противникът, само да не е Ливърпул.

Хьонес направи това изявление малко след паметната победа на Ливърпул с 4:0 срещу Реал Мадрид. Ули Хьонес сигурно си е казал същото и след 29-ия кръг във Висшата лига, където в битката между гигантите Ливърпул разгроми Манчестър Юнайтед с четири на един на собствената му достолепна арена Олд Трафорд. Димитър Бербатов влезе твърде късно в игра, което бе критикувано от британските медии като грешка на треньора Алекс Фъргюсън.